Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Domácí elektrárny > Domaci bioplynarna

Domaci bioplynarna

mhi (6) - xxx.xxx.62.154 (?)
13.7.2013 15:05, počet návštěv: 7027
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Mel jsem a stale trochu mam problem s kompostem a jeho hnitim a ne tlenim. Tak mne napadlo, zda bych nemohl nechat ty kompostovane zbytky nekde rizene vyhnivat, kdyz uz jsou ty metanotvorne bakterie k dispozici. Udelal jsem maly pokus, postavil jsem ze zavareninove sklenice miniaturni fermentor, ktery generuje bioplyn. Ten odvadim hadickou do jimace (vodou naplnene dve sklenice vody do sebe opacne vlozene, mensi jimajici sklenice se zevnitr plni a stoupa nad vodni hladinu kvuli mensi hustote plynu). Jsem prekvapen mnozstvim vyvinuteho plynu.

Pro inspiraci uvadim nejake odkazy

Budoucnost využití bioplynu v Nepálu

Domácí bioplynová stanice (upozornuji, ze se jedna o konstrukce dle meho nazoru znacne nebezpecne, protoze zde absentuji bezpecnostni prvky).

Odkaz (anglicky)

Ve starem casopise ELEKTRON 1982 č.9 a 10 (je na uloz.to) je dalsi popis na domaci fermentor.

Rad bych se presunul ze zavarovacky do neceho vetsiho, ovsem tim vzroste mnozstvi jimaneho plynu a tim i jeho nebezpecnost. Cte zdejsi forum nejaky plynar-profesional, ktery by byl ochoten poradit nebo poskytnout nejakou literaturu, abych mohl system udelat bezpecne, tzn. aby tam byly spravne pretlakove pojistovaky, zarizeni bylo postaveno tak, aby nehrozila exploze nebo zpetne preslehnuti plamene apod.?

Dale marne shanim nejakou vhodnou plastovou nadobu, ktera by byla hermeticky uzavritelna a mela velky otvor (idealne neco na zpusob sudu). Budu vdecny za jakykoliv tip.

Připojit reakci   

Domaci bioplynarna

host - xxx.xxx.160.165 (?)
13.7.2013 15:37
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den. Viděl jsem zajímavý způsob, který mi připadal bezpečný, protože ve vyvíječi nedochází k velkému tlaku. Ve zkratce: Potřebujete 2 plastové sudy bez víka. První sud musí mít výšku i průměr třeba o 2-5% vyšší než ten druhý, aby se do něj dal ten menší sud celý vsunout dnem vzhůru. Malý sud upravíte tak, že do dna uděláte otvor pro těsnou průchodku s nátrubkem k nasazení hadice. První sud postavíte někde na zahradě blízko kompostu normálně dnem dolů, nalejete tam asi do půlky vodu a nahážete posekanou trávu. Přidáte trochu fermentovaného kompostu na rozkvašení. Vznikne řídká břečka, kterou zamícháte. Vložíte malý sud dnem vzhůru, stlačíte jej dolů tak, aby vzduch unikl hadicovým nátrubkem a na počátku kvašení byl objem vzduchu mezi oběma sudy minimální, ale aby nevytékala ta břečka. Na nátrubek nasadíte hadici s kohoutem. Za pár dní se začne menší sud vynořovat tlakem vyvíjeného plynu, ale ten tlak není nikdy větší než je síla pro vytlačení malého sudu. Vzniklý plyn asi smrdí, chtělo by to za kohout zařadit probublávací filtr s vyměnitelnou vodou.

Připojit reakci

Domaci bioplynarna

host - xxx.xxx.160.165 (?)
13.7.2013 15:44
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Teď teprv jsem prošel ten anglický odkaz a to je asi to, co jsem popsal. Někde jinde to bylo i s obrázky.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Elektrocentrála118.5.20161320
Fotovoltaika která pokryje běžný provoz malého domku?313.6.20154738
Spořič elektrické energie36.3.20154799
Nejlevnejsi fotovoltaika37.8.20145127
Permanentní magnet v generátoru - elektromagnetizmus1123.6.201424886
Jaký kabel na fotovoltaiku621.4.20146970
Domaci bioplynarna313.7.20137028
Oprava solárního panelu47.12.201012360
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media 1999 - 2017
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů