Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Internet a komunikace > Wifi

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Napiste mi na co by sa perspektivne dal pouz..., host, 2.1.2013
Zde není místo na odborné diskuze. Ano, spli..., host, 2.1.2013
Já bych ze zastal toho "totálního bludu". Měl jsem..., host, 2.1.2013
Autor témy poskytol málo informácií, možno a..., host, 1.1.2013
Edit: omlouvám se za překlepy, psal jsem ryc..., host, 1.1.2013
Stránky: 1, 2 | Zobrazit celou diskuzi   

Wifi

host - xxx.xxx.203.136 (?)
1.1.2013 15:34, počet návštěv: 15762
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Poradí mi někdo? Mám domů kabelem zavedený internet do jedné zásuvky, kde je připojená wifi. Signál je po celém domě, ale jde dost pomalu a občas zapnutí noteboku vyhodí signál na počítači, který je v patře. Vyřeší toto nějaká lepší Wifi(mám jen tu obyčejnou od O2)  nebo to musím rozvést kabelem se zásuvkou? a zvládne to kutil, nebo musí elektrikář. Dík

Připojit reakci   

Wifi

16101 (1039) - xxx.xxx.16.101 (?)
1.1.2013 17:40
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Mám doma taky takhle O2, na NB wifi to jde všude, po celém domě, i kus venku, tak cca do 10m. V nejvzdálenějším místě to kupodivu nemá rádo zavřené dveře, zpomalí to. Na PC mám takový ten usb wifi krám a ten jde pomalu, stačí to zastínit kolečkovým křeslem a konec. Ale je to USB 1, takže dost možná to hapruje na tom. Určitě záleží na vzdálenosti k vysílači (velikost domu) a počtu "překážek". Zapojit kabel si to dost možná zvládnete sám, ale na konektory potřebujete kleště. Jinak ta wifi je super, v podstatě si doma uděláte počítačovou síťse sdílenými tiskárnami apod..

Připojit reakci

Wifi

host - xxx.xxx.220.120 (?)
1.1.2013 17:54

Co sa tyka rychlosti pre download, nejedna sa o GARANTOVANU rychlost ale o MAXIMALNU rychlost. To znamena, ze moze byt a aj byva nizsia, rychlost toku dat riadi poskytovatel podla aktualneho zatazenia siete. Rychlost je teda zavisla aj na miestnom pokryti signalom a velkosti toku dat vsetkych pouzivatelov, napojenych na sietovu infrastrukturu. Okrem toho byva este rychlost umelo obmedzovana pri urcitom objeme stiahnutych dat za mesiac, je to ochrana pred nadmernym zatazovanim siete, napr. stahovanim filmov. Ak chcete mat realne vyssiu a garantovanu rychlost, musite siahnut po inom programe, prip. poskytovatelovi, vseobecne lepsie parametre sa dosahuju na optickych sietach. Kvalita signalu v dome je zavisla od viacerych faktorov - jednak su to parametre pristupoveho bodu (najcastejsie routera), t.j. sila a smerovost sirenia signalu v zavislosti od vzdialenosti pripajaneho zariadenia od pristupoveho bodu a jednak parametre stavby (pouzity material a hrubka priecok, pritomnost ocelovej vystuze v nich). Negativny vplyv ma tiez miestne mikrovlnne rusenie, ktore je slabou strankou WIFI sieti a ktore nemate moznost nijako ovplyvnit. Vasu otazku preto treba rozdelit na dve samostatne casti - rychlost, ktoru ovplyvnite len malo a kvalita signalu, ktgoru mozete ovplyvnit podstatne. Vymena WIFI siete za metalicku moze pomoct pri problemoch s pripojenim, treba vsak uvazit, ci problemy s pripojenim su skutocne sposobene slabym signalom. Podla mojich osobnych skusenosti v panelovom byte (zelezobetonove priecky) nerobi pripojenie WIFI na 10 m ziadne problemy. Skuste si v mieste, ktore ma problem s pripojenim pozriet uroven signalu - ak je silny signal, problem bude inde. Urcite vam tu nikto neporadi konkretne, na to je nutne poznat miestne podmienky, zariadenia a stavebnu dispoziciu.

Připojit reakci

Wifi

vocho67 (1) - xxx.xxx.228.173 (?)
1.1.2013 19:27

Každá zeď, každý strop atd. je pro signál překážka, která má vliv na rychlost připojení.

Mimo to, stejné WIFI používají i sousedi. Tím se navzájem rušíte. Osobně doporučuji natáhnout internet na stálá místa PC kabelem. Rychlost i spolehlivost bude větší.

Připojit reakci

Wifi

Ferda Mravenec (468) - xxx.xxx.86.111 (?)
1.1.2013 19:37
Mam totez, technik od O2 mi rikal ze ten modem co dava 02 je dost bidny, ze jsou i leosi modemy. Mam doma nekolik pocitacu, tabletu a mobilu ktere se pripojuji na internet pres ten Wifi modem. A je to tak, ze s nekterych se pripojim i na zahrade ve vzdalenosti az 50 m od modemu a je to rychle. A nektere se s bidou pripoji vevnitr na 10m a je to pomale. Takze nejspis zalezi hodne ina tom pocitaci co se k tomu pripojuje a na tom jaky ma ten pocitac vlstni wifi prijimac a vysilac.
Připojit reakci

Wifi

host - xxx.xxx.161.12 (?)
1.1.2013 19:59

Možností je několik. První možností je mizerný wifi router. O2 dodávaný je šmejd za těžké prachy. Vemte notebook a připojte ho přímo u zdroje přes kabel. Sledujte zda je připojení plynulé, nedochází k výpadků atd. Pokud ano, kupte nový adsl wifi router se dvěma či více anténami. 

V druhém případě typická O2 zmršenina - ještě před routerem by měl bý zapojen nějaký typ rozbočovače, který umožňuje připojit telefon - mrňavá krabička s jedním vstupem a dvěma výstupy. Problémy s výpady jsou obvykle zde, je to šmejd. Pokud používáte pouze internet, tak to rovnou hoďte do koše. Pokud ne, tak volejte na O2 a oni vám změří stabilitu připojení.

Rada nakonec - pokud je to jen trochu možné, vybodněte se na O2. rychlosti si dodržuje jak se mi zachce. Pamatuji si, když jsem měl 8MB variantu, ale naměřená rychlost připojení byla 40 x nižší, ale pořád v normě dle smlouvy...

Připojit reakci

Wifi

host - xxx.xxx.70.58 (?)
1.1.2013 22:04

Nedá mně to neragovat. Všechny příspěvky jsou v podstatě pravdivé a poučné kromě tohoto před mým. Zejména prostřední odstavec je totální blud. Ten "rozbočovač" tam je z principu a raději ho tam nechte. Kvalitu ADSL, pokud tedy máte nějaké problémy, změří O2, to je ejich problém. Ale to ostatní skutečně závisí na zdech, umístění routeru, na jeho konfiguraci, např. může být Váš AP naladěn na stejnou nebo blízkou frekvenci jako sousedé a skutešně Vám někomu to půjde chvíli, někomu jindy. Už jsem se s tím setkal. Problematika je širší, než na odpověď v diskuzi. Zkusil bych ve Vašem případě následující:

- nejlépe je podívat se po okolí, známých apod., jestli tomu někdo nerozumí

- vyzkoušet přepístim WiFi router jina, třeba i o metr, dva

. podívat se na příkaz ping - to je nejrychleší metoda jak zjistit co a akm dojde (provoz je rozsekán na padety a vy zjišťujete, kde je trubka ucpaná)

Opravdu se nedá takto poradit jednopznačně v diskuzi. Ale rozhodně nic nerozpojujte, pokud nevíte co a nekupujte zbyteně za pár stovek stejnou Čínu, jako máte. On i ten od O2 funguje.

Připojit reakci

Wifi

host - xxx.xxx.70.58 (?)
1.1.2013 22:06

Edit: omlouvám se za překlepy, psal jsem rychle.

Připojit reakci

Wifi

host - xxx.xxx.150.247 (?)
1.1.2013 22:23

Autor témy poskytol málo informácií, možno ani nemá DSL pripojenie.

Splitter (mrňavá krabička) nie je nevyhnutný, ak sa nepoužíva analógový telefón. Okrem rozbočenia signálu funguje aj ako filter, takže nie je na škodu. Ak nie je poškodený, nemôže ovplyvňovať pripojenie a už vonkoncom nemôže ovplyvňovať wi-fi signál.

Či nie je problém so samotným internetovým pripojením sa dá ľahko overiť tak, že sa počítač pripojí k routeru sieťovým káblom.

Připojit reakci

Wifi

host - xxx.xxx.216.69 (?)
2.1.2013 2:13
Já bych ze zastal toho "totálního bludu". Měl jsem s O2 problém taky - nestabilní rychlost. Volal jsem na infolinku a tam mi řekli ať odpojím splitter. Po odpojení šlo všechno v pohodě. Ostatně najdete to i na fórech, je to častý problém...
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2 | Zobrazit celou diskuzi   
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Jak na sít - optiku416.7.20156482
Wifi132.1.201315763
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media 1999 - 2017
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů